Змієголовник – це однорічна рослина, яка добре переносить низькі температури. Має гіллясте, потужне стебло, що дивиться вгору. Стебло має чотири грані. Висота червонувато-коричневого пагона сягає від 60 до 90 см. Густо-зелене, нешироке витягнуте листя, що має дрібні зубчики по краю, розташовується одне навпроти одного.

Квіти змієголовника білі або білувато-фіолетові, розташовані на маленьких квітконіжках і розпускаються в суцвіттях у вигляді китиці. Верхня частина віночка сильно розширена, що дає змогу бджолам у пошуках нектару легко проникати вглиб квітки. За гарної погоди нектар виділяється рясно і виступає в розширену частину віночка у вигляді світлої блискучої краплі.

Змієголовник

Цвіте змієголовник у другій половині літа, зазвичай це липень-серпень, але період цвітіння зміщується залежно від погоди (на 60-70-й день після того, як змієголовник буде висіяно на поля). Радує змієголовник своїми квітами 54 – 50 днів, а плодоносить нерівномірно через 30 – 40 днів після цвітіння. Плоди – це злегка витягнуті тригранні горішки коричнево-бурого відтінку. Наземна частина має додатковий інструмент приваблення – має аромат лимона. Змієголовник є чудовим медоносом. Він дає багато нектару та пилку. Велику кількість нектару суцвіття змієголовника виділяють із розкриттям тичинок і до дозрівання маточки. Квітучі пагони рослини, коли немає вітру, виділяють неймовірний медовий аромат, яким змієголовник і приваблює бджіл. Продуктивність знижується в посушливе літо, тому краще, щоб бджоляр подбав про полив цієї рослини, що відіб’ється в подальшому на кількості отриманого меду. При качці після змієголовника пасічник збирає безбарвний мед високої якості. Такий мед має тонкий лимонний запах. Терміни медозбору можна регулювати термінами посіву – його можна сіяти у 2 – 3 терміни з інтервалом у 2 – 3 тижні. Такий нехитрий підхід дає змогу регулювати дату качки меду до середини вересня. Недостатнє цвітіння природних медоносів на початку осені робить змієголовник дуже цінним для бортництва. Змієголовник можна віднести до надійних медоносів, він щорічно виділяє нектар незалежно від погодних умов.

Листя та квітка змієголовника

бабочка на цветке иссопа Previous post Ісоп
Квітки павловнії Next post Павловнія