Липень – початок серпня – це період, коли вже збирають цибулю, і земельна площа починає пустувати. грамотний господар не може цього допустити, оскільки ділянка починає заростати чагарниками, погіршується структура ґрунту, а під час посухи може статися вивітрювання родючого слою. Тому постає питання, про культури, які можна висадити після цибулі. Якщо говорити про вибір рослини-спадкоємця, то слід звернути увагу на мету, яку бажає досягти фермер

Отримання врожаю цього року

Якщо господар хоче отримати врожай з ділянки ще цього року, то є деякі культури, висадку яких можна проводити у другій половині літа після збирання цибулі й при належному догляді можна отримати непоганий врожай:

  •  Дайкон. Ця рослина висаджується в залежності  від сорту з квітня по липень. Деякі фермери вважають, що за найкраще висівання насіння дайкону проводити у липні-початку серпня. Це пояснюється тим, що рослині для формування плоду потрібний невеликий сонячний день. При довгому сонячному дні дайкон йде у насіння, тому в такий час на рослині необхідно постійно виламувати стрілки з насіннями. Дайкону потрібна добре підготовлена м’яка земля, багато вологи (тому потрібно проводити постійні поливи), регулярне рихлення ґрунту. Дуже часто землю мульчують для зменшування випаровування.
   Дайкон
  • Чорна редька. Висадку проводять у кінці-липня – початку серпня, але на справді строки можуть бути різними в залежності від регіонів і від погоди. Редька легко переносить холод, тому збирання врожаю може бути зрушено на пізні місяці, але рослина не дуже гарно переносить спеку, тому, якщо на дворі посуха, то радше зробити більш пізню посадку. Чорна редька любить легкі ґрунти, але дуже погано почуває себе в кислих ґрунтах. У цьому випадку вносять вапно, доломітове борошно чи крейду.
   Чорна редька
  • Редис. Рослина не виносить спеки, тому в літню пору її в Україні не вирощують. А ось практика отримання врожаю восени дуже поширена. Для цього редис висівають у кінці серпня.  Ця рослина також надає переваги легким плодючим слабо кислим або нейтральним ґрунтам. Також при короткому світовому дні (менше 12 годин) та невисокій температурі (не більше 20 градусів) ця рослина не дає стрілок з насінням, а всі поживні речовини йдуть на збільшення коренеплоду.
   Редис
  • Пекінська капуста. Її висаджують розсадою, добре поливають і обов’язково мульчують. Під час дуже великої спеки розсаду можна накрити спеціальними агротканинами. Рослині потрібен рихлий легкий ґрунт.
   пекінська капуста
  • Інші види капусти. Як досягнути в цьому успіхів, можете узнати з відео, яке містить корисні поради, й показана методика отримання врожаю на ділянці після збору цибулі.

   Більше корисних відео можете побачити на каналі “Наша дача”.
  • Різні салати. Салати потребують постійного рихлення ґрунту та поливу. В той же час вони не виносить застою води. Треба приділити багато уваги проріджуванню бур’янів.
   Латук та інші салати
  • Буряк. Багато хто вважає, що можна після збирання цибулі висаджувати й буряк. Оскільки він не боїться низької температури, то його можна збирати перед самими заморозками. Рослина не дуже боїться спеки, але вимагає поливу, особливо на початковому етапі розвитку. Отриманий врожай такого буряку краще вживати першим, ніж  той, який був висаджений на весні, адже лежкість коренеплодів гірша.
   Буряк
  • Горіх, квасоля. Ці рослини бояться спеки, тому вимагають регулярного поливу. Мульчування допомагає покращити зростання цих культур. Квасоля також більш чутлива до легкості ґрунту.
   Горіх
Квасоля в долонях Previous post Вирощування квасолі
врожай картоплі на городі Next post Що саджати після картоплі зразу ж після її збирання