Спаржа (або аспарагус) є однією з популярних рослин, яка з’являється на полицях наших магазинів. Але про її вирощування фермерам відомо небагато, тому розглянемо тут основи посадки та догляду за цією рослиною.

Покрокова посадка спаржі

Для отримання відмінного врожаю необхідно закласти фундамент успіху – провести правильну посадку. Нижче ми наводимо покроковий алгоритм, який базуеться на досвід успішних фермерів нашої країни
 • Після вибору ділянки проводять боротьбу з бур’янами і шкідниками.
 • Вносять органічні і неорганічні добрива під фрезу або диски.
 • Влаштовують борозни на визначених відстанях Створення борозн для висадки спаржи
 • Посеред борозни в залежності від вибраного виду посадки, нагортають один або два валика з ґрунту. Верхній рівень валика на 6-8 дюймів має бути нижче рівня ґрунту. Для сімейних городів допускається ще більше загущення.
 • На валик вкладають корінь спаржі таким чином, щоб коріння було направлене униз (іноді кажуть у вигляді восьминога).
Розміщення коріння спаржі
 • Поливають і додатково мульчують 1-2 см розпушеного ґрунту, перегною, або компосту.
 • Засипають посаджену спаржу на 5 см ґрунтом і трохи ущільнюють
 • Вкладають трубку крапельного поливу.
Як зелену, так і білу спаржу саджають однаково, але допускається для білої спаржі менше заглиблення – приблизно 4 дюйми. Догляд покроковий
 1. Подальший догляд у цьому сезоні зводиться до поливу. Полив має бути виважений, замокання коренів не допускається.
 2. Боротьба з бур’янами проводиться  у стадії сходів, щоб не турбувати рослини глибоким рихленням. Перекопка не потрібна.
 3. Розпушування ґрунту у міжряддях проводиться для перешкоджання проростанню бур’янів і збереженні вологи. Розпушування може бути замінено на мульчування природними матеріалами.
 4. Допускається профілактична обробка анти грибковими препаратами у несприятливих погодних умовах, та обов’язкова обробка при появі шкідників та хвороб.
 5. З часом борозна, яка лишається після посадки засипається.  Прикінцева засипка робиться восени,
 6. Пожовклі пагони або компостуються або спалюються.
 7. На зиму у перші роки нагортається вал землі для захисту від морозів, і додатково підсипається мульча у  вигляді соломи, листя, перегною або вкривається агротканиною. Навесні  ця мульча  знімається, а земля розрівнюється і розпушується. Надалі процедура  укривання не потрібна, якщо у вашій місцевості випадає багато снігу.
Підготовка насаджень спаржі до зими
8) На другий рік для вирощування білої спаржі додатково нагортається вал землі шириною 50-60 см і висотою 23-30. після збирання врожаю він не розгортається. На перший рік посадки поки все. Слідкуйте за наступними статтями про збирання врожаю, стандарти і економікуМолода спаржа
Previous post Меблі з ротангу в інтер’єрі заміського будинку
посадка и уход за картофлем Next post Посадка і догляд за картоплею