Після важких польових робіт так хочеться затишку і комфорту. І зручні меблі відіграють тут першорядну роль.
альтанка з ротангу
Якщо у вашому будинку досі старі громіздкі стільці або дивани, розслабитися на яких практично неможливо, то варто звернути свою увагу на меблі з ротангу. Є речі, які не змінюються з часом. Є щось, що актуально століттями, і з плином часу стає тільки популярнішим. Яскравий приклад тому – плетені меблі з ротангу. На сьогодні ротангові меблі з кожним днем набирають все більше і більше популярності. Це незамінний елемент заміських маєтків, літніх кафе або осель послідовників екологічно чистих матеріалів. Меблі з ротангу – це абсолютно екологічно чисті, комфортні, міцні, дуже легкі і завжди стильні меблі. Ротангові вироби традиційно робляться вручну, що надає їм особливий шарм і ауру.

Вироби з натурального ротангу

Меблі з природного ротангу виготовляються з однойменної ліани, батьківщина якої південно-східна Азія. Ротангова ліана чудово піддається обробці і з неї можна отримувати довгі відрізки смуг, що відмінно піддаються плетінню.
Ліана ротангу
Залежно від розміру ліани, отримують смужки різної ширини і товщини – від полотнищ до вузьких смужок, якими переплітають як лозою поверхні меблів.

Плюси ротангу

Завдяки своїй міцності і пластичності, меблі з цих матеріалів мають прекрасні експлуатаційні та декоративні якості. Найчастіше, такі меблі купують не тільки для заміських будинків, дач або пікніків, а й для житлових будинків для повсякденного використання. До основних плюсів цього матеріалу відносять:
  • великий діапазон температур, при якому такі меблі не втрачає своїх властивостей; велика різноманітність природних кольорів (від медового до темно-коричневого);
  • склад ротанга робить його несприйнятливим до комах;
  • має легку вагу, тому легко переміщається по ділянці або будинку;
  • гладкий на дотик, без сучків і заноз;
  • не викликає алергію;
  • великий діапазон температур, при якому такі меблі не втрачають своїх властивостей.

Штучний ротанг (хуарло)

Техноротанг – це іммітація з каучуку і поліетилену натуральної деревини. Батьківщиною цієї технології є Індонезія, в якій вироби з цього матеріалу називають хуарло, а займаються її виробництвом з середини 50-х років двадцятого століття. Візуально, меблі з техноротангу практично не відрізняються від натурального, але мають деякі мінуси, якщо порівнювати їх з натуральним матеріалом:
  • хоча пластик не боїться перепадів температури і вологості, але металевий каркас, на який наматують техноротанг, швидко руйнується під впливом опадів, тому ці вироби краще заносити в сухе приміщення;
  • не є екологічним і гіппоалергенним.

Види меблів з ротангу на дачі

Гнучкість матеріалу дозволяє виготовляти практично будь-які вироби. Для заміського будинку найбільш популярними є столи і стільці, а також дивани для сидіння.
диван з ротангу
У той же час, користуючись своїм особистим досвідом, ми б рекомендували обов ‘язково придбати крісло-качалку з такого матеріалу. Це досить унікальний виріб для відновлення сил, релаксу після важкого трудового дня в городі чи на пасіці. У кріслі-качалці можна і підрімати, і почитати книгу або просто випити чашку кави.
Крісло-качалка з ротангу
Розчин залізного купоросу Previous post Що таке залізний купорос
Зображення спаржі Next post Посадка і догляд за спаржею